BVU Sürekli Eğitim Merkezi’nden Darülaceze ve Sosyal Gelişim Merkezlerine Ziyaret

<< Geri

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi kapsamında birçok kuruma ziyaretler düzenledi.

Sertifika eğitimi katılımcılarının mesleki bilgi ve tecrübelerini artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte ilk olarak Kayışdağı Darülaceze ziyaret edildi. Ziyaret sırasında kurumun işleyişi, kurum faaliyetleri hakkında bilgi alınırken kursiyerlerimiz kurumdaki yaşlılarla birebir sohbet edip tanışma fırsatı yakaladı.

Kursiyerlerimiz daha sonra Bağcılar semtinde bulunan Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında engelli arkadaşlarımız bizlere Kafkas dansı yaptı ve müzik grupları ile mini konser verdi. Ardından Florya’da bulunan Şükrü Sürmen Bağımsız Yaşam Akademisi ve Sosyal Gelişim Merkezi’ne ziyarette bulunan kursiyerlerimiz, burada engelli arkadaşlarımızla bir araya geldi.

Son olarak Güngören semtinde bulunan İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’ni (İSADEM) ziyaret eden kursiyerlerimiz kurumun işleyişi hakkında bilgi aldı.