Eğitim Programları

Genel Bilgi

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde düzenlenen

 Uygulamalı İmplant Cerrahisi katılım belgeli eğitim programı 12 Nisan 2015 Pazar günü saat 10.00-14.00 aralığında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde verilecektir.

Kurs ücreti 500 TL olup Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin T.Vakıflar Bankası/Vatan Cad.Şb.’ndeki TR09 0001 5001 5800 7299 2346 48 IBAN no’lu banka hesabına yatırabilirler.

Kayıt İçin formu doldurunuz.

Detaylar için;

Ayşenur Kağızmanlıoğlu 0530 108 04 28

akagizmanlioglu@bezmialem.edu.tr

                                                                    Uygulamalı İmplant Cerrahisi

Diş çekimi sonrası, hastalarda fonksiyonel ve estetik kayıplar meydana gelmektedir. Günümüzde sosyal yaşantılardaki değişiklikler; hastaların estetik, fonksiyonel ve ağız içi konfor beklentilerinin artmasına sebep olmaktadır. Diş Hekimliğinde implant uygulaması, diş kaybı olan hastalarda bireyin komşu dişlerine zarar vermeden ve hastayı hareketli protezler kullanmaya mecbur bırakmadan sabit protezler ile estetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarını yerine getiren bir uygulamadır. Hastaların, stabilite ve fonksiyonu arttırmak, rahatsızlık ve ağrıyı azaltmak ve bunun sonucunda da hasta memnuniyetini sağlamak amacıyla implant üstü protezlerle tedavi yapılabilmektedir.

Diş Hekimliğinde protetik ve cerrahi tekniklerdeki gelişmeler dental implant uygulamalarını zorunlu hale getirmiştir.

Bu kurs sonrasında meslektaşlarımıza; koyun mandibulası üzerinde yumuşak ve sert dokularda uygulanan cerrahi işlemler ile implant uygulaması pratiği kazandırmak amacını hedefliyoruz.